Holítko

Došly mi takové ty žiletky v plastu od známé firmy a nebyl jsem dále ochotný za velké peníze kupovat nové. Při přemýšlení, čím se budu dál holit, mě napadlo zkusit klasickou žiletku. Nové stojí pár korun, což je velká výhoda. Teď už jen sehnat strojek. Měl jsem jasno v jedné věci: Nechci žádný plastový šmejd pro který za pár let neseženu nové žiletky.

Nakonec jsem si pořídil holicí strojek Mühle R41. Zaujal mě jednoduchou konstrukcí a vyměnitelnou hlavou. K němu novou štětku z kančích štětin a dobré mýdlo. Kančí štětiny jsou tuhé, krásně před vlastním holením promasírují tváře, dokonce i přes strniště. Strojek je v ruce příjemně těžký, tak akorát. Ale musel jsem se s ním nejdřív naučit zacházet, opravdu. A to byly časy, kdy jsem se holil břitvou. V jedné recenzi autor píše, že je to bestie, doslova This razor is nicknamed the beast for a reason. Holí bezvadně ale je nutné si dávat velký pozor na poranění a proto není dobrý pro začátečníky. Proti známým značkám vás tohle holítko, spolu s klasickou žiletkou, oholí o dost lépe a tolik se nezanáší vousy s mýdlem. Hladká tvář vám vydrží celý den. Dokonce i několikadenní strniště pro strojek není problém, a to i v případě mých tvrdých vousů. Z holení se sice stal malý obřad, ale víc mě baví. A pro pohlazení ega, v koupelně na poličce vypadá skvěle. Baví mě jednoduché věci, co vydrží dlouho a dobře sloužit. A tenhle strojek je právě jedním z nich. Můžu ho jen doporučit.

7 odpovědí na “Holítko”

    1. Jo, dalo mi to trochu hledání po netu 🙂 A strojek vypadá, že vydrží na věky. Asi nejsem ten správný spotřební občan 🙂

  1. Pořídit si holicí strojek místo holítka je rozhodně lepší než neustále spotřebovávat plast v jednorázových žiletkách, proto tento nápad velice oceňuji. Myslím si ale, že by se tyto strojky měly začít více prodávat na eshopech zaměřených na přírodní kosmetiku – tady https://www.naqed.cz/ jej třeba vůbec nemají a podle mě holení k životu a kosmetice už tak nějak patří 🙂

  2. Mnohem lepší je podle mě se chloupků zbavit nadobro, např. v takovém centru – https://epilace-laserem.cz/. Samozřejmě ale chápu, že každý k tomu má jiný přístup a zatím jsem se k tomu také sama neodhodlala 🙂 Rozhodně se tím ale ušetří spousta času, práce i odpadu, i když zpočátku je to časově náročnější počtem sezení.

  3. Pecka taky mám takový strojek, používám ho už asi 3 roky a jednou za měsíc stačí vyměnit žiletka, takže roční náklady na holení vyjdou asi na 500 když počítám i nákup pěny protože ta je nejdražší 😀 Jinak co se týká vousů jsem narazil na takový zákrok https://www.vlasove-transplantace.cz/nastreleni-vousu/ a čistě ze zajímavosti by mě zajímala nějaká zkušenost od lidí jestli už takový zákrok podstoupili a jestli to není bolestivé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *