The KLF

Kdo, nebo co jsou The KLF? Předně je to partička co o sobě dávala vědět koncem 80tých a začátkem 90tých let. Tvořili jí dva hodně uhození pánové. Nebudu tady přepisovat jejich cestu za slávou, a jak to s nimi nakonec dopadlo, zaměřím se na pocity, které ve mě zanechaly.
Prvně jsem na ně narazil krátce po sametové revoluci, pamětníci si jistě vzpomenou na televizní kanál OK3 (sakra, to už jsem starej). Tam mě zaujala, do té doby u nás nevídaná našlapaná směsice různých hluků 😀 Bylo to něco úplně jiného, než jsem do té doby slyšel, prostě mě chytli. Za nějakou chvíli se vytratili a v té době, kdy internet bylo neznámé slovo byli mnou zapomenuti.

Nedávno jsem o jednu jejich starou nahrávku zakopl na internetu a roztesknil se sentimentem 😉 To byl impulz k pídění se po nějaké té informaci o téhle partičce. Nejenže měli (nebo ještě mají) opravdu svérázný pohled na svět (a to je jenom dobře), ale jak je možné se dočíst dole z odkazu, velké peníze je nezkazily! Asi jsou fakt neskutečně praštěni 😀 Hodně mě zaujalo jejich demonstrativní spálení jednoho milionu liber.
Dokonce vydali knihu na téma, jak se vyrábí hit. Někdy bych si jí rád přečetl, musí to být mazec. Pro bližší informace slouží odkaz ještě níž.
Pokud byste se chtěli podívat a zaposlouchat se do KLF, na Youtube je určitě najdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *