Těžba uhlí na Mělnicku – 2. část

Včera uběhl právě měsíc, co jsem napsal e-maily mým politickým zástupcům se žádostí o vyjádření k plánované těžbě uhlí. Pro pořádek uvádím, že jsem nevolil ani jednoho. Konkrétně to byli:

 poslanec Bc. Marek Šnajdr
senátor Ing. Veronika Vrecionová
hejtman středočeského kraje MUDr. David Rath (na toho jsem nesehnal přímý e-mail, tak je v odkaze uvedený obecný účet středočeského kraje)
Ministr životního prostředí Mgr. Tomáš Chalupa
A výsledek? Ze všech jmenovaných mi paradoxně přišla odpověď jen ze středočeského kraje a to ještě klasicky úřednická. Bylo to něco ve smyslu: „My o ničem nevíme, a kdysme věděli, budeme postupovat podle zákona bla, bla, bla“. K jejich cti můžu říct, že se alespoň s odpovědí obtěžovali.
Nečekal jsem žádné zázraky, ale taková ignorace předčila i moje pesimistické očekávání. Nechci to jen tak nechat být a sklopit uši, ale dochází mi představivost co s tím dál podniknout. Napadá mě jediná legální možnost jak přinutit politiky mluvit s lidmi. Když se jich bude neustále ptát dostatečně velký počet lidí se žádostí o vyjádření k aktuálním problémům (nejen k těžbě uhlí) a k jejich vlastnímu hlasování, tak by je to mělo donutit k odpovědnosti ke svým voličům, nebo ne? Máte nějaký jiný rozumný nápad, jak přinutit naše politiky ke komunikaci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *